PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32253}
6,0 48 125
ocen
6,0 10 1 48125
5,7 18
ocen krytyków
Zemsta
powrót do forum filmu Zemsta

Czy was to śmieszy?

ocenił(a) film na 5

Wg mojej polonistki (mówię tu o książce, film jest na niej oparty, więc chyba humor ten sam)
miałem przy czytaniu/oglądaniu ryczeć ze śmiechu. Problem w tym, że bardziej śmieszy mnie
poradnik ''Obudź w sobie olbrzyma'' Anthonego Robbinnsa (swoją drogą polecam). Książka
nawet fajna, film już trochę gorszy.

Dudu_fw

Wg mojej polonistki mieliśmy się śmiać aż do łez ( w końcu wszystko tam jest takie śmieszne). Szkoda tylko, że jedyną osobą którą ten film rozbawił była ona.

ocenił(a) film na 5
mysteriousxx

Rozumiem, że kiedyś był inny humor, ale żeby nie wierzyć uczniom, że się nie śmiali czytając książkę/oglądając film? Chyba, że nasze polonistki są z czasów Fredry :D

Dudu_fw

Najbardziej w szkole lubiłem lekcje o rodzajach komizmu. W podręczniku były jego przykłady w formie różnych totalnie nie śmiesznych opowiadań, a potem omawialiśmy co bylo w tekście śmiesznego. Problem polegał na tym, że nic tam śmiesznego nie było, a jak ktoś próbował powiedziec to nauczycielce to miał przesrane : D

ocenił(a) film na 5
matimat17

Znana rzecz na polskim :D

ocenił(a) film na 6
Dudu_fw

mnie się to bardzo podobało, szczególnie Polański w roli Papkina :)

Dudu_fw

Nie wiem ile masz lat i bez obrazy,spróbuj podejść do tego za kilka lat.Myśle że do niektórych rzecz trzeba poprostu dorosnąć.

Dudu_fw

Szczerze mowiac czytajac to w gimnazjum Zemsta bawila mnie i to bardzo. Duza w tym zasluga Papkina i sposobu pisania Fredry. Ale wiesz, sprobuj za jakis czas, powiedzmy kilka lat, byc moze docenisz ten utwor bo na tle innych lektur jest naprawde 'lajtowy'.

Dudu_fw

Wiecie w czym tkwi problem moim zdaniem?
Poczucie humoru u ludzi się zmienia.. zwłaszcza na przestrzeni wieków. Wtedy, gdy Fredro pisał "Zemstę" wtedy ludzie mieli takie poczucie humoru. My, jestesmy przyzwyczajeni do czegoś innego. Nie mówie że w "Zemście" nie ma nic śmiesznego, tyle że... to co śmieszyło ludzi kilkaset lat wstecz niekoniecznie musi trafiać do ludzi w XXI wieku. Żarty się z czasem wszystkim nudzą, albo zmieniają się w inne.
Tyle ode mnie

ocenił(a) film na 7
mim1312

Owszem, poczucie humoru się zmienia, ale jak tak patrzę co teraz śmieszy dzieciaki, to jednak będę się trzymać zdania, że to nie klasycy są nieśmieszni, a raczej młodzieży poczucie humoru stępiało i schamiało. I to się nie zmieniło na przestrzeni wieków a lat, jakiś 20 lat.

Neferubiti

Nie wiem na przestrzeni ilu lat, ale faktycznie stępiało i schamiało... niestety. A co do samej książki, dla mnie była to jedna z najprzyjemniejszych lektur szkolnych

Neferubiti

w 100% popieram - to z czego teraz "nasmiewa się" ,bo to juz tak wygląda ,a nie śmieje sie dzisiejsza młodzież czasem zakrawa o kpine i zarzenowanie z osób które to bawi a nie sam powód ich ubawu XD

Dudu_fw

Wiadomą jest rzeczą, że w gimnazjach a nawet w szkołach średnich, wiele rzeczy nawet bardzo zabawnych nie śmieszy wielu uczniów, bo różna jest ich kultura, wiedza - i uczniowie są bardzo zróżnicowani, pochodzą z rodzin o wielkich bibliotekach jak i z rodzin bez żadnej książki na półce. Przecież wiadomo, że humor wymaga wiedzy, kojarzenia, czasem nawet subtelności są ważne, np.to, że humor wynika ze zderzenia różnych stylów, ale żeby śmiać się z tego, trzeba znać styl. Ale jak ma znać styl uczeń, skoro nie zna lektur, odniesień, tego, że dana wypowiedź ma elementy np.gminnego języka, ale większość utrzymana jest w dworskim?

ocenił(a) film na 9
Dudu_fw

Tego, kto nie rozumie i nie ma kontekstu kulturowego, nic poza sikaniem w miejscu publicznym nie rozśmieszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones